Методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання під час призупинення навчального процесу в закладах загальної середньої освіти
З метою виконання навчальних програм в 2019/2020 н.р. у повному обсязі та роз’яснення окремих аспектів щодо організації дистанційного навчання вивчення предметів учнями закладів загальної середньої освіти надаємо методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання:
Методичні рекомендації
щодо організації дистанційного навчання
під час призупинення навчального процесу
в закладах загальної середньої освіти
З метою виконання навчальних програм в 2019/2020 н.р. у повному обсязі та роз’яснення окремих аспектів щодо організації дистанційного навчання вивчення предметів учнями закладів загальної середньої освіти надаємо методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання:
- об’єднання навчальних тем;
- використання міжпредметних зв’язків, оглядового або самостійного вивчення окремих тем;
- організація самоосвітньої діяльності школярів;
- щоденне он-лайн консультування учнів;
- впровадження елементів дистанційного навчання на період обмеження освітнього процесу.
ПОЧАТКОВА ШКОЛА
Запровадження елементів дистанційного навчання з метою вмілої організації самостійної роботи учнів необхідно здійснювати шляхом застосування технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів он-лайн зв’язку, освітніх он-лайн платформ, Інтернет-ресурсів.
Дистанційне навчання передбачає організацію освітнього процесу з використанням трансляцій в режимі відеоконференцій, навчальних та виховних заходів, відвідування он-лайн бібліотек, музеїв.
Під час дистанційного навчання можна скористатися електронними версіями підручників для 1-4 класів, перейшовши за посиланням:
Для організації дистанційного навчання на період введеного карантину пропонуємо вчителям проаналізувати календарно-тематичне планування, визначити теми для ущільнення та для вивчення у дистанційному режимі, розробити тематичні завдання в системі он-лайн в межах встановленого навантаження.
З метою виконання змістовної складової навчального плану 2019-2020н.р. рекомендуємо здійснювати підбір завдань для організації дистанційного навчання з предметів і курсів інваріантного та варіативного складника освітніх програм для учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти міста Чернівців, враховуючи наступне:
- Об’єднання навчальних тем.
На виконання вимог до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, визначених Державним стандартом початкової освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21.02.2018 (у 1-2-х класах), Державним стандартом загальної початкової освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 (у 3-4-х класах) та відповідних навчальних програм для 1-2 класів (Нової української школи) та 3-4 класів(оновлені програми), що передбачають забезпечення досягнення цих обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачами освіти, рекомендуємо ущільнити навчальний матеріал з тем, які можна об’єднати за змістом або обсягом.
- Оглядове або самостійне вивчення навчального матеріалу.
Можливе з урахуванням вікових, психолого-фізіологічних особливостей учнів та рівня сформованості навчальних компетенцій з відповідних навчальних предметів шляхом розміщення завдань, запропонованих для самостійного опрацювання, на сайтах закладів загальної середньої освіти.
- Скорочення кількості годин, відведених на повторення програмового матеріалу.
Відповідно до Державних стандартів початкової загальної освіти та діючих навчальних програм для 1-4 класів рекомендуємо ущільнити навчальний матеріал з тем, повторення яких можна скоротити.
4. Міжпредметну інтеграцію програмового матеріалу з різних навчальних предметів.
Вивільнити години за рахунок інтегрування програмового матеріалу з тем близьких за змістовими лініями.
5. Максимальне використання годин варіативної складової для індивідуальних та групових занять.
6. Аналіз доцільності використання резервного часу (20%) з урахуванням ущільнення програмового матеріалу, який відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти в навчальних програмах з усіх предметів і курсів передбачений для використання педагогічними працівниками на власний розсуд.
7. Коригування змісту та термінів корекційно-рефлексійного тижня для подолання розбіжностей у навчальних досягненнях учнів, що пропонується наприкінці кожної чверті.
8. Використання інтерактивних технологій і методик, зокрема проєктної діяльності.
9. Види і типи контролю.
Забезпечення зворотного зв’язку рекомендовано здійснювати у зручний спосіб для всіх учасників освітнього процесу.
Для здійснення поточного контролю надавати перевагу завданням, виконання яких займатиме не більше 15 хвилин навчального часу (до прикладу онлайн-тести).
Організовуючи дистанційне навчання для школярів початкової школи,
варто пам’ятати:
1.При скороченні годин на вивчення окремих тем необхідно врахувати пріоритетні теми відповідно до програми з кожного навчального предмета.
2.Формат, обсяг, структура, зміст завдань, запропонованих для дистанційного навчання, є індивідуальною справою вчителя.
3. З метою забезпечення дистанційного навчання добирати завдання, що спонукають учнів до роботи з довідниковою літературою, мультимедійними програмами та ресурсами мережі Інтернет.
4. Пропонуючи завдання для опрацювання, вказувати не лише на порядковий номер сторінки, вправи чи завдання, а й конкретизувати характер та спосіб його виконання, а також надати учням чіткий інструктаж щодо виконання завдання (прокоментувати виконання завдання в усній, письмовій чи формі відео-звернення).
5. У залежності від типу пізнавальної активності учнів підготувати різні за характером завдання: репродуктивні, пізнавально-пошукові, творчі, пізнавально-практичні.
6. Для виконання завдання творчого та пізнавально-практичного характеру бажано надати певний час для їх виконання і встановити строки звітності.
7. Поточне оцінювання здійснюється під час повсякденної навчальної діяльності учнів, що дає можливість учителю виявляти, як відбувається процес опановування знань, умінь, навичок, які зустрічаються труднощі. У відповідності до одержаних результатів учитель або впевнено йде далі, або вносить певні корективи.
Основною функцією поточного оцінювання є забезпечення зворотного зв'язку в навчанні.
Для організації змістовного дозвілля під час карантину молодшим школярам будуть цікаві такі види роботи:
1. Читання дитячих книжок та журналів.
Казки, легенди та байки, легенди для дітей українською мовою
- Народні казки.
- Літературні казки.
- Казки у віршах.
- Легенди.
- Аудіоказки.
- Відеоказки.
2. Журнал для дітей віком від 4 до 104 років, їхніх батьків і педагогів
3. Огляд дитячої літератури на каналі YouTube
Відеоблог ВсіКниги на каналі YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=mdH7KbUgj5o
4. Ведення читацького записника.
Важливо використовувати при цьому творчий підхід: ілюструвати події чи зображувати героїв твору; придумувати власну кінцівку чи змінювати сюжет
5. Ведення власного щоденника,
що сприятиме розвитку пам’яті, вмінню чітко, змістовно висловлюватись та рефлексувати.
6. Створення власного лепбука, книжки.
https://uk.etcetera.media/lepbuk-yak-zrobiti-svoyimi-rukami-i-de-skachati-shabloni.html
7. Творчі заняття (аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, вироби з паперу, тканини, глини).
8. Колаж бажань з вирізок старих журналів.
9.Сайти для розвитку дітей.
http://abetka.ukrlife.org – дитяча сторінка для маленьких українців: абетки, казки, усмішки, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.
http://kazkar.at.ua – дитячий сайт: читання слухання улюблених казок. http://kazkar.info/
http://www.soroka-vorona.info – сайт для дітей та батьків: для виховання та розвитку дітей.
http://gra-sonyashnyk.com.ua/lastteacher/
10. Українські освітні канали.
Цікава наука на каналі YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ
11.Онлайн тести, завдання з інтерактивного навчання для учнів, батьків, вчителів – сайт шкільної та дошкільної освіти Learning.ua
https://learning.ua/
12. Дитячий освітній портал для інтерактивного навчання дітей за допомогою цікавих ігрових завдань та задач: Вчи.юа https://vchy.com.ua/
13. Навчальні тренажери, настільні ігри, цікаві задачі, кросворди, інтелектуальні змагання.
14. НОВА ШКОЛА - Цікавіше за підручник video.novashkola.ua
Іноземні мови
Об’єднання навчальних тем. Відповідно до Державного стандарту з іноземних мов та діючих навчальних програм МОНУ з іноземних мов, рекомендуємо скоротити навчальний час на опрацювання тематики наступних сфер спілкування:
- особистісної (я, моя сім’я, мої друзі) на усіх етапах навчання;
- публічної (країнознавчий матеріал) про Україну та країн, мова яких вивчається та теми регіонального компоненту навчальних планів в основній та старшій школі;
- освітньої (шкільне життя) на всіх етапах навчання.
При корекції календарно-тематичного планування здійснювати об’єднання навчальних тем з урахуванням вікових, психолого-фізіологічних особливостей учнів та рівня сформованості комунікативної компетенції.
Скорочення кількості годин, відведених на повторення програмового матеріалу та для узагальнення вивчених тем Відповідно до Державного стандарту з іноземних мов та діючих навчальних програм МОНУ з іноземних мов, рекомендуємо скоротити навчальний матеріал з повторення тем. Не відводити окремим уроком опрацювання домашнього читання. Внести зміни в календарно-тематичне планування, скоротивши кількість уроків, відведених на вивчення теми та уроки з узагальнення та систематизації знань по темі.
Оглядове або самостійне вивчення навчального матеріалу. Можливе з урахуванням вікових та психолого-фізіологічних особливостей учнів шляхом розміщення завдань, запропонованих для самостійного опрацювання, на сайтах закладів загальної середньої освіти.
Види і типи контролю. Рекомендуємо не скорочувати види фронтальних контрольних робіт, визначених навчальними програмами. Під час поточного контролю: надавати перевагу тестовим завданням, виконання яких займає не більше 15 хвилин навчального часу. Не ущільнювати 4 види семестрового контролю.
Використання резервних годин навчальної програми. Здійснити корекцію планування, скоротивши резервні уроки для засвоєння програмового матеріалу.
Он-лайн консультування учнів. Запровадити у закладах загальної середньої освіти он-лайн консультування учнів відповідно до складеного розкладу занять на період обмеження освітнього процесу.
Перелік освітніх джерел та онлайн платформ на допомогу педагогам в організації дистанційного навчання
Англійська мова:
https://www.youtube.com/channel/UC-qWJlvaPME3MWvrY-yjXeA
https://www.youtube.com/channel/UCzuOCMm4bYELiv-DZAgfm4g
http://www.bbc.co.uk/learningenglish/
https://learnenglishteens.britishcouncil.org/
https://breakingnewsenglish.com/
https://www.eduget.com/course/kursyi-angliyskogo-yazyika/
https://www.ed-era.com/
Німецька мова:
https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/ueb.html
https://www.dw.com/de/deutsch-lernen/s-2055
https://de.islcollective.com/deutsch-daf-arbeitsblatter
ZNO
http://lv.testportal.gov.ua:8080/
https://www.flo-joe.co.uk/fce/students/index.htm
При цьому слід пам’ятати, що:
- всі види контрольних робіт, визначених навчальною програмою, мають бути виконані;
- зміст програмного матеріалу, незважаючи на різні способи об’єднання тем, має бути відображений у календарно-тематичному плануванні та записах вчителя у класному журналі.
При цьому до класного журналу мають бути занесені лише уроки, які були фактично проведені.
- Відкориговані календарно-тематичні плани необхідно погодити та затвердити в адміністрації закладу.
Суспільні дисципліни
- Організувати навчання школярів з історії України, всесвітньої історії, правознавства та громадянської освіти відповідно до календарних планів на II семестр 2019/2020н.р.( крім уроків узагальнення та тематичного контролю).
- Проаналізувати календарно- тематичне планування, визначити теми, які при відновлення навчання можна ущільнити, які учні можуть вивчити самостійно, а які потребують детального пояснення.
- Вивчення програмового матеріалу за технологією дистанційного навчання учитель може здійснювати у таких формах:
- оприлюднювати завдання для самостійної роботи учнів на сайті закладу освіти (можна у вайбергрупі для батьків) з відповідної теми предметів суспільного напрямку;
- оприлюднювати практичні завдання з методичними рекомендаціями щодо їх виконання;
- учителі, що мають власні блоги та сайти можуть організувати щоденне навчальне спілкування з учнями, здійснювати індивідуальну допомогу учням через Skype, Viber, WhatsApp;
- розміщувати в мережі Internet (Google Диск) мультимедійні матеріали- презентації, відеоролики, які допоможуть учневі у вивченні зазначеної теми, посилання на які розмістити на сайті закладу;
- надати учням перелік інтернет –джерел, які сприятимуть легшому засвоєнню навчального матеріалу.
- Для отримання зворотнього зв’язку пропонувати учням онлайнтестування, використовуючи онлайнсервіси для вчителя, платформи для створення тестів (http://osvita.ua/school/method/technol/45747/
- Після відновлення навчального процесу:
7.1.Усі завдання виконаніучнямисамостійно проаналізувати та оцінити. Це дасть можливість побачити рівень засвоєння матеріалу, вивченого самостійно.
7.2.Першим провести урок застосування знань умінь і навичок, урок узагальнення та систематизації знань з теми, вивчених за технологією дистанційного навчання.
Рекомендовані інтернет-джерела:
1.Відеоуроки з історії України: https://www.youtube.com/watch?v=_hAdIboJxUs&list=PLv6ufBUWdRi2vc0yOzw-IJr4jRnwSJLdQ.
2. Правознавство: онлайн курс«Права людини в освітньому просторі» https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EDERA_OSCE+HRE101+2019/about.
3.Громадянська освіта: https://www.citizen.in.ua/.
4. Підготовка до ДПА/ЗНО: https://lv.testportal.gov.ua/index.php/component/tags/tag/istoriia-ukrainy.
https://drive.google.com/file/d/15kQhxFN_fZL-06_fHEOWE4E-FkRnaoAn/view.
https://drive.google.com/file/d/1kASwQhp7T8fhHm70lB7YeLlHQHH6Hoce/view.
Українська мова та література.
- Організувати навчання школярів з української мови та літератури відповідно до календарно-тематичних планів на ІІ семестр 2019/2020 н.р. (крім уроків розвитку мовлення та контрольних робіт (і мова, і література), уроків виразного читання з української літератури.
- Проаналізувати календарно-тематичне планування, визначити навчальні теми, які при відновленні навчання можна ущільнити, які учні можуть вивчити самостійно, а які потребують детального пояснення.
- Дати перелік творів, які відповідно до навчальних програм з української літератури визначені для вивчення напам’ять у ІІ семестрі.
- Вивчення програмового матеріалу за технологією дистанційного навчання учитель може здійснювати у таких формах:
- оприлюднювати завдання для самостійної роботи учнів на сайті закладу освіти (можна й у вайбергрупі для батьків) з відповідної теми з української мови та літератури;
- оприлюднювати практичні завдання з методичними рекомендаціями щодо їх виконання;
- учителі, які мають власні блоги та сайти, можуть організувати щоденне навчальне спілкування з учнями, здійснювати індивідуальну допомогу учням через Skype, Viber тощо.
- розміщувати в мережі Інтернет (Google Диск) мультимедійні матеріали - презентації, відеоролики, - які допоможуть учневі у вивчені зазначеної вчителем теми, посилання на які розмістити на сайті закладу;
- надати учням перелік інтернет-джерел, які сприятимуть легшому засвоєнню програмового матеріалу (на каналі YouTube є відеоуроки за програмою з української мови для всіх класів).
5. Для отримання зворотнього зв’язку пропонувати учням онлайнтестування, використовуючи онлайнсервіси для вчителя, платформи для створення тестів (https://osvita.ua/school/method/technol/45747/).
6. Для організації навчання школярів рекомендуємо використати «Методичні поради щодо організації освітнього процесу у ЗЗСО під час карантину», які розміщені на сайті Департаменту освіти і науки облдержадміністрації (http://oblosvita.com/navigaciya/novyny/29046-metodichn-poradi-schodo-organzacyi-osvtnogo-procesu-u-zzso-chernveckoyi-oblast-pd-chas-karantinu.html) та на сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (http://ippobuk.cv.ua/index.php/2012-06-05-19-23-23/6080-gjytkiyuk)
7. Після відновлення навчального процесу:
7.1. Усі завдання, виконані учнями самостійно, обов’язково проаналізувати та оцінити. Це дасть можливість побачити рівень засвоєння матеріалу, вивченого самостійно.
7.2. Першим провести урок застосування знань, умінь і навичок, урок узагальнення та систематизації знань з тем, вивчених за технологією дистанційного навчання.
РЕКОМЕНДОВАНІ ІНТЕРНЕТ-ДЖЕРЕЛА
- Уроки української https://ru.osvita.ua/school/lessons_summary/mova/
- Відеоуроки з української мови та літератури за шкільною програмою на каналі YouTube (для прикладу: 5 клас. Роль звертань у реченнях https://www.youtube.com/watch?v=o-fJVVDOws8)
- Експрес-уроки О.Авраменка http://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky
- Безплатні відеоуроки з української мови та літератури https://www.pedrada.com.ua/news/3769-qqn-16-m6-15-06-2016-bezplatn-vdeouroki-z-ukransko-movi-ta-lteraturi
- Прокачай українську: усе для вдосконалення солов’їної https://studway.com.ua/vivchai-ukrainsku/
- Кінофільми, що допоможуть засвоїти шкільну програму з української літератури https://pedpresa.ua/161892-kino-dopomozhut-zasvoyity-shkilnu-programu-z-ukrayinskoyi-literatury.html
- Фільми за шкільною програмою https://sites.google.com/site/uchitel125/znajomimosa-zi-svitom-literaturi/gotuemosa-do-dpa-zno
- Фільми за шкільною програмою https://biblioteka10sumy.jimdofree.com/%D1%84%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%8E-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%8E/
- 25 фільмів, які допоможуть засвоїти шкільну програму з української літератури https://www.uaua.info/ot-9-do-16/shkola-ot-9-do-16/news-47832-25-filmiv-yaki-dopomozhut-zasvoyiti-shkilnu-programu-z-ukrayinskoyi-literaturi/
- 15 фільмів за мотивами творів української літератури https://zno.if.ua/?p=5470
- Українська мова. 200 балів. Olga Ryaba https://www.youtube.com/channel/UCsxu4EIAOWpesYFGFVzAXmw
- Онлайн-уроки підготовки до ЗНО з української мови та літератури https://www.youtube.com/playlist?list=PLo55sx3uqU0yOWWATpd_BevnS2W1E-9W3
- Відеорепетитор української мови https://www.youtube.com/channel/UCUjGLYfJKwHoS4L17pFugbQ
- Відеоуроки української мови https://www.youtube.com/playlist?list=PLq5DacDuZa_4CgmBfuiYUnrgmWpwDRVUM
- Тренажер з правопису української мови. https://webpen.com.ua/index.html#exercises
- Фільми онлайн з української літератури відповідно до програми ЗНО http://all4zno.net/filmi-online-z-ukrainskoi-literaturi-zno.html
- Екранізовані твори з української літератури (за програмою ЗНО) https://znoclub.com/mova-ta-literatura/883-ekranizovani-tvori-z-ukrajinskoji-literaturi-za-programoyu-zno.html
- Мультики та фільми за програмою ЗНО з української літератури https://navsi200.com/filmy-ta-multyky-za-tvoramy-ukrajinskoji-literatury/
- ЗНО онлайн з української мови та літератури https://zno.osvita.ua/ukrainian/
- Тест ЗНО з української мови та літератури http://studportal.net.ua/page.php?al=mova_zno
- ЗНО з української мови та літератури: характеристика (специфікація) тесту 2020 року http://studportal.net.ua/page.php?al=mova_zno
- Тестування ЗНО 2020 http://testzno.com.ua/?Itemid=2option=com_jquar
Зарубіжна література
Організовуючи дистанційне навчання учнів з зарубіжної літератури, учителі можуть:
- запропонувати вивчення програмового матеріалу з відповідної теми з зарубіжної літератури, оприлюднюючи завдання для самостійної та домашньої роботи учнів з поясненнями та рекомендаціями щодо їх виконання на сайті навчального закладу та/або у Viber-групах для батьків або для відповідних класів;
- розміщувати в мережі Інтернет (Google Диск, на каналі YouTube тощо) мультимедійні матеріали (презентації, відеоролики тощо), які допоможуть учневі у вивченні зазначеної теми, посилання на які подавати на сайті закладу та/або у Viber-групах для батьків або для відповідних класів;
- організувати щоденне навчальне спілкування з учнями через власні блоги або сайти (за їх наявності), Viber, Skype тощо;
- надати учням перелік інтернет-джерел, які сприятимуть легшому засвоєнню програмового матеріалу;
- використовуючи онлайн-сервіси для вчителя, платформи для створення тестів (https://osvita.ua/school/method/technol/45747/), пропонувати учням онлайн-тестування;
- для кращого засвоєння навчального матеріалу, запропонувати учням переглянути:
- відеоуроки з зарубіжної літератури за шкільною програмою на каналі YouTube (наприклад,https://www.youtube.com/watch?v=TCPEHeiqDQk)
- експрес-уроки на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UChAabEBIMnLZCFobnR9S8vg/videos;
- екранізовані твори з зарубіжної літератури (наприклад, http://svitliteraturu.com/publ/filmi/3) та інші онлайн-ресурси, які стануть учням у пригоді.
Після відновлення навчального процесу учителям необхідно:
- оцінити роботу учнів, яку вони здійснили під час дистанційного навчання;
- перевірити рівень засвоєння учнями вивчених самостійно тем.
Природничо-математичні дисципліни
Учителям фізики та астрономії, біології, хімії та природознавства необхідно внести корективи до календарно-тематичного планування уроків, зробивши акцент на дистанційне навчання.
Рекомендуємо застосовувати такі основні засоби дистанційного навчання з використанням сайту
*YouTube ,
*платформ LearningApps.org,
* naurok.com.ua.,
*childdevelop.com.ua,
*rebus1.com.:
- мультимедійні лекційні матеріали;
- навчальні відеофільми;
- віртуальні лабораторні роботи із методичними рекомендаціями щодо їх виконання;
- приклади розв’язування задач (Андрій Ісак, розв’язування вправ з детальним поясненням для учнів різних класів за підручниками «Фізика» В. Г. Бар’яхтар та інші)
- навчальні й контрольні завдання із рекомендаціями щодо їх виконання.
Готувати власні презентації з тем, рекомендованих учням для само-опрацювання, перевірочні завдання з використанням «Classtime».
Вчителям географії необхідно внести корективи до календарно-тематичного планування уроків та організувати дистанційне вивчення навчального матеріалу. При цьому вчитель повинен врахувати специфіку окремих тем, визначити найбільш важливі.
На самостійне опрацювання бажано винести завдання, що не потребують докладних пояснень учителя.
Необхідно організувати дистанційне навчання учнів відповідно до скоригованих календарно-тематичних планів на ІІ семестр 2019/2020 н.р. використовуючи веб-ресурси навчального закладу та веб-ресурси педагогів.
для отримання зворотнього зв’язку використовувати електронну пошту, онлайн-тестування та ін.
Завдання, які отримують учні, повинні бути конкретизовані та різнорівневі. При цьому рекомендуємо добирати завдання, що спонукають учнів до роботи з довідниковою літературою, мультимедійними програмами та ресурсами мережі Інтернет, самостійно опрацьовуючи засоби та фіксуючи результати власної пошукової роботи.
Для отримання зворотнього зв’язку використовувати електронну пошту, онлайн-тестування skype, «Щоденник.ua», Google Клас (Google Classroom) та ін.
Усі види контрольних, практичних робіт, визначені навчальними програмами, мають бути виконані.
Корисні посилання для дистанційного навчання
6 клас |
||||||||
7 клас |
|
|||||||
8 клас |
||||||||
9 клас |
||||||||
10 клас |
||||||||
11 клас |
З метою виконання навчальної програми з математики та інформатики та створення умов для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій учнів засобами технологій дистанційного навчання рекомендуємо:
- надавати освітні послуги шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій дистанційного навчання;
- для забезпечення дистанційного навчання учнів використовувати власні веб-ресурси або веб-ресурс навчального закладу;
- організувати надання індивідуальних консультацій за допомогою відеозв'язку, чату;
- спланувати роботу з учнями відповідно до календарно-тематичного планування предмету (крім контрольних робіт).
Корисні посилання для дистанційного навчання
- Відеоуроки з математики:
- Відеоуроки з інформатики: https://www.youtube.com/channel/UCrvXPmPZ8pXsMtLRAfb-vIA
- Підготовка до ЗНО з математики - онлайн уроки: https://buki.com.ua/videos/matematyka/
- Інтерактивні вправи з математики: https://learningapps.org/index.php?category=2&s
- Інтерактивні вправи з інформатики: https://learningapps.org/index.php?category=10&s
Корисні посилання для підготовки до ЗНО з математики
- Програма ЗНО , Характеристика сертифікаційної роботи та Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю:
http://testportal.gov.ua/mathem/
- Онлайн-тести ЗНО з математики минулих років: http://zno.osvita.ua/mathematics/
- Всеукраїнський портал з підготовки до ЗНО: http://znoclub.com/matematyka.html
- Безкоштовні онлайн-ресурси з підготовки до ЗНО з математики: https://innaterletska.blogspot.com/p/blog-page_11.html
- Відеоуроки: Задачі з параметрами. Практичний курс. Підготовка до ЗНО. https://www.youtube.com/playlist?list=PLkZMZm2LBREMvP7TegxhFjU3PnDSk9GKC
- Відеоуроки для підготовки до ЗНО з математики від викладачів ZNOUA. https://www.youtube.com/playlist?list=PLeHY5pfB-AyhdGdsHGV9LmbWtBhAkOesH
- Відеоуроки репетиторів компанії Букі: https://buki.com.ua/videos/matematyka/
- Відеоуроки для підготовки до ЗНО з математики від Matematik ZNO https://www.youtube.com/user/zelenaaleja/videos